Pět plemen vhodných do bytu

Náš národ je velmi dobře znám jako národ pejskařů. Než si, ale pořídíte pejska je důležité se zamyslet nad tím, jaké plemeno je nejvhodnější do podmínek, které mu poskytneme. Chcete spíše aktivnějšího nebo klidnějšího pejska? Budete mít na psa dostatek času? Budete mít dostatek financí (krmivo, psí postroj, hračky, pelíšek, hlídání/venčení, když nebudete mít na psa čas)?

Výběr psa je proto velmi důležitý. Pokud chcete aktivního psa, ale menšího, tak například jack russel je pro vás ideální, ale pokud chcete spíše mazlíka, který není tolik aktivní, tak je pro vás zase ideální např. mops. 

Chcete spíše aktivnějšího nebo klidnějšího pejska? Budete mít na psa dostatek času? Budete mít dostatek financí (krmivo, psí postroj, hračky, pelíšek, hlídání/venčení, když nebudete mít na psa čas)?

1. MOPS nebo FRANCOUZSKÝ BULDOČEK

Obě plemena jsou nenáročná z hlediska péče o srst, ale občas mívají problém se zubním kamenem, tak jako většina malých plemen (na to je třeba dávat pozor a pejskovi se o chrup starat). 

Jedná se o brachycefalická plemena psů, což jsou plemena s krátkou čenichovou partií. Tyto plemena především v letních měsících trápí přehřátí organismu, důležité je pejsky ochlazovat a tak přehřátí předejít. 

Z hlediska aktivity, jsou to nenároční pejskové, stačí jim několik kratších procházek denně.

2. ČIVAVA

Jedná se o nejmenší plemeno na světě, ale sebevědomí jim rozhodně nechybí a nedělá jim problém postavit se i daleko větším psům. Tito psi vyžadují hodně pozornosti, kterou si získávají často svým štěkáním. Důležité je nepodcenit výcvik tohoto psa. Jak se říká, jakého si psa vychováte, takový pak bude.

3. JACK RUSSEL TERIÉR

Toto plemeno je velmi náročné na pohyb a výchovu. Důležitý je být velmi důsledný, protože tito pejsci bývají často tvrdohlaví. Do bytu vhodný je, ale je třeba se mu velmi věnovat a fyzicky ho každý den pořádně zaměstnat. Péče o srst náročná není, ale jasck russel líná skoro celý rok, z toho důvodu není vhodný pro alergiky.

4. TOY PUDL

Jsou inteligentní, temperamentní, aktivní a velmi společenští psi. Mají velmi rádi pohyb a v kombinaci s jejich inteligencí jsou vhodní pro mnoho psích sportů jako je třeba dogfrisbee, dogdancing, flyball nebo agility. 

5. KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL

Společenský, hravý, inteligentní a přizpůsobivý, přesně takový je Kavalír King Charles španěl. Zvýšenou péči je nutné věnovat jeho srsti, kterou je třeba minimálně jednou týdně vykartáčovat. Z hlediska aktivity je přizpůsobivý, hodí se, jak k lidem, kteří chtějí aktivního psa (jsou šikovní v agility), tak se hodí i k lidem, kteří chtějí spíše klidnějšího psa na procházky. Toto plemeno se přizpůsobí k vašemu životnímu stylu. 

Všechny fotky byly pořízené agenturou Dogsitters, kde hlídáme a venčíme pejsky po celé České republice.

Michaela Lukešová

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *